Гріх всередині
Серія «Гріх всередині» Назара Симотюка апелює до вразливості людських душ внаслідок біблійного первородного гріха Адама та Єви. У цій історії одна з ключових ролей відводиться райським деревам: через поїдання плоду пізнання добра та зла було втрачено вічне життя.
Кожен наш вибір завжди має наслідки, і найскладніше питання як зробити правильний перебуваючи у тлінному та сповненому жахіть світі. Людська природа слабка і у прагненні до життя в єдності і гармонії часто притягує протилежне. Показово, що автор обрав дерево своїм медіумом для вираження ідейно-концептуальних пошуків та пізнання. Гострі кути трикутників, які утворюють композиції робіт агресивно вриваються у простір, привертають увагу та утворюють лабіринти в центрі яких символ гріха − яблуко. Використання нових формотворчих підходів ознаменує нову віху творчості митця: осмислену, виважену та соціально гостру за тематикою.
Водночас, глобальний технологічний прогрес, розвиток усіх сфер науки та мистецтва підкріплює ідею впливу первородного гріха на все людство. Ми також прагнемо відкусити плід Дерева пізнання: грішимо, але стаємо тим ким ми є. Розчарованими, розгубленими, травмованими, але нескореними. Ці шрами не лише відображають плин часу та подій, а й уособлюють людський досвід, історію, неповторність та унікальність.
У кожного є вибір та власна система моральних оцінок. Серія «Гріх всередині» про красу людської душі, яка незважаючи на мінливість та спокусливість навколишнього світу залишається найкращим та найвищим Божим творінням.
Людмила Смакова
арт менеджерка, кураторка